Які переваги використання кількох котлів на одну систему опалення?


Все більш популярним рішенням серед монтажних і проектувальних організацій стає використання декількох котлів на одну систему опалення. Таке рішення виправдане при тепловому навантаженні, вже починаючи від 40 кВт. Це може бути, як велика опалювальна площа, так і наявність теплових навантажень у вигляді басейнів, гаражів, бань, теплиць і т. п. Використання декількох котлів на одну систему опалення має ряд переваг у порівнянні з одним котлом, що має таку ж сумарну потужність. Перерахуємо деякі з таких переваг.

По-перше, кілька невеликих котлів менших розмірів і меншої ваги набагато легше і дешевше доставити в котельну і встановити там замість одного великого і важкого котла. (Особливо актуальним стає даний момент при монтажі дахових або напівпідвальних котелень.)

По-друге, значно підвищується надійність системи. При вимушеній зупинці одного з котлів система продовжить роботу, забезпечуючи, принаймні, 50% потужності (при встановленні двох котлів).

По-третє, обслуговування полегшується завдяки меншому розміру кожного котла. Обслуговування кожного котла можна здійснювати без зупинки всієї системи.

По-четверте, збільшується загальний ресурс котлів. В осінньо-весняний час можна експлуатувати тільки частину котлів, вимкнувши частину котлів вручну або використовуючи каскадну автоматику.

По-п’яте, якщо в майбутньому буде необхідно замінити якусь деталь котла, то відомо, що деталі для котлів меншої потужності доступніші і дешевші за рахунок більшої серійності виробництва.