Святкування 150 років великої британської торгової марки

За останнє сторіччя індустрія опалення Великобританії суттєво змінилася, зростаючи і вводячи інновації з безпрецедентною швидкістю, для забезпечення екологічно чистого опалення і гарячого водопостачання з урахуванням потреб сучасного споживача. Але в той час як галузь безперервно розвивалася, одна назва ніколи не мінялася - BAXI.

Сьогоднішні високоефективні котли, рішення по опаленню на відновлювальних джерелах енергії і інтелектуальні технології пройшли далекий шлях від скромних починань BAXI в Lancashire, де засновник Richard Baxendale розпочав історію BAXI.

Промислова революція була каталізатором буму в будівництві залізниці, так що в 1866 році ливарник Richard Baxendale в партнерстві з Joseph Heald розпочав виробництво залізничних вагонів з дерева, заліза, сталі та латуні. Через 10 років, «Baxendale and Heald» було вироблено 30.000 вагонів на їх ливарному заводі в Chorley, поки бізнес не став жертвою всесвітньої депресії 1879 році.

Два роки по тому, Baxendale повернувся в бізнесі в Chorley як «Richard Baxendale and Sons: Engineers, Millwrights and Machinists».

У 1930-і роки, конструкція створена онуком засновника компанії - John Baxendale, стала першим продуктом компанії на ринку опалення і вперше почало використовуватися ім'я BAXI.

John Baxendale придумав ідею для підлогового каміну після того як побачив, як його покоївки щосили намагаються очистити камін з золою ложкою у вигляді саламандри. Його конструкція (Patent Fire) була оснащена спеціальними колосниковими решітками, в яких швидкість горіння можна було регулювати, щоб підтримувати вогонь безперервно і ефективно, а спалювання відбувалося таким чином, що все паливо спалювалося в пил, і спорожнення було необхідним всього один раз в тиждень. Шляхом подачі повітря з-під мостин, Patent Fire дозволяв опустив решітку на рівень підлоги.

Запущений на ринок в 1935 році, Baxi Patent Fire продавався на виставках по всій країні, і до кінця 1930-х років, захопив більшу частину споживчого ринку.

До 1950 року BAXI стало загальновідомим ім'ям в галузі опалення, при замовленні підлогових камінів.

У 1960-і роки, BAXI побачила зростаючу тенденцію для газового обладнання і побутових приладів та почала розвивати свій власний асортимент газових котлів. У 1966 році випущений Baxi Bermuda покорив ринок. Унікальність пропозиції Baxi Bermuda було в поєднанні газового каміну вітальні з водогрійним котлом вбудованим у піч, досить маленьким, щоб поміститися за вогнищем і забезпечити внутрішнє опалення і гаряче водопостачання.

BAXI продовжує диверсифікувати свій асортимент і зосередив свою увагу на котельних та опалювальних приладах. У 1989 році з великим успіхом був запущений Baxi Solo - інноваційний чавунний настінний котел, який міг бути встановлений одним монтажником, що зробило його дуже популярним.

В кінці 1990-х / початку 2000-х років відбулося швидке розширення BAXI за рахунок ряду придбань. В 1999 BAXI придбала опалювальний підрозділ Blue Circle, щоб об’єднати бренди Potterton, MYSON, CHAPPEE і Valor Fires, а потім придбали Heatrae Sadia і Santon значно розширивши номенклатуру обладнання для гарячого водопостачання.

Зміни в Будівельних нормах і правилах в 2005 році надихнули BAXI до створити нового покоління котлів високої ефективності. Вони були добре прийняті на ринку, і в 2006 році Baxi 105E став котлом, який найбільше продавався у Великобританії. Через рік Baxi Duo-tec Combi HE був названий Which? Best Buy and CORGI Boiler 2008-го року.

Введення лінійки Baxi EcoBlue в 2014 році став знаковим в інноваційній продукції. Асортимент настінних котлів був розроблений на основі зворотного зв'язку від інсталяторів і кінцевих користувачів по всій країні, що до того, чого б вони хотіли від котла. Численні польові випробування забезпечили EcoBlue високою надійністю і ефективністю.

Через рік були впроваджені директиви Energy Related Products (ErP) для опалювальних приладів по всій Європі. BAXI знову забезпечили ринок своїми продуктами, які відповідали самим останнім нормативам і задовольняли потреби своїх клієнтів, а також вклала гроші в роботу підтримки, щоб забезпечити монтажників і ланку постачальників розумінням наслідків Директиви ErP.

З тих перших днів ливарного виробництва в Chorley,  бізнес BAXI виріс і став провідним виробником котельного обладнання Великобританії, в якому працює близько 1600 чоловік. Є завод в Preston, поруч з яким компанія почала свою історію 150 років тому, і де виробляється понад семи мільйонів компонентів щороку. Це єдиний виробник котлів в Великобританії зі своїм власним ливарним виробництвом, а фарбувальний цех був протестовані Mitsubishi.

BAXI продовжує впроваджувати нововведення і знаходити нові способи, які надихають лояльність та підтримку своїх клієнтів, адаптується до мінливого середовища і забезпечує те, що ім'я BAXI і надалі залишається синонімом слова «опалення» в промисловості Великобританії протягом багатьох років.