Навіщо потрібен кімнатний термостат?

Кімнатний термостат відключає пальник котла при досягненні в кімнаті заданої на ньому температури. Це дозволяє:

 • точно підтримувати комфортну кімнатну температуру
 • економити газ (до 15-20%)
 • зменшити кількість увімкнень/вимкнень котла.

Кімнатний термостат може мати функції денного або тижневого програмування. Це дає можливість встановити і підтримувати різну температуру в приміщенні в денний або нічний час, в періоди присутності або відсутності людей в будинку (квартирі).

Що таке вбудована погодозалежна автоматика в настінних котлах BAXI?

Наявність в котлі вбудованої погодозалежної автоматики означає, що при комплектації котла датчиком вуличної температури температура теплоносія буде залежати від температури на вулиці. При цьому ручка регулювання температури контуру опалення стає ручкою вибору кривої залежності температури теплоносія від температури на вулиці.

Всі настінні котли BAXI мають вбудовану погодозалежної автоматику.

У яких випадках рекомендується встановлювати кімнатний термостат, а в яких - датчик вуличної температури?

Чим менше опалювальна площа (тепловтрати приміщення), то більшої значущості набуває кімнатний термостат. Чим більше розгалужену систему опалення ми маємо, тим більший сенс є в установці датчика вуличної температури. Можливо також спільне використання кімнатного термостата і датчика вуличної температури (хоча на практиці використовується досить рідко).

Окремо слід відзначити настінні котли серії Luna3 Comfort, Luna Platinum. У цих котлах є датчик кімнатної температури і при використанні датчика вуличної температури котел самостійно, за швидкістю зміни температури в приміщенні підбирає криву залежності температури в системі опалення від температури на вулиці.

Як буде працювати настінний котел потужністю 24-28 кВт на приміщення малої площі (50-60 кв. м)?

Двоконтурні котли з проточними теплообмінниками підбираються, як правило, за потребами в гарячій воді, а не по необхідній потужності опалення. Котли з номінальною потужністю 24 кВт в залежності від теплового навантаження автоматично змінюють потужність пальника в діапазоні від 9 до 24 кВт. Якщо навіть мінімальна потужність котла (9 кВт) перевищує потреби опалення, то котел на опалення буде працювати в режимі увімкнено/вимкнено. При цьому для зменшення кількості увімкнень/ вимкнень за одиницю часу наполегливо рекомендується встановити кімнатний термостат і зменшити максимальну потужність контуру опалення змінивши відповідні налаштування параметрів котла.

Як поводяться котли BAXI при зниженні вхідного тиску газу?

Завдяки вбудованому редуктора тиску настінні котли BAXI стійко працюють при вхідному тиску газу від 30-40 до 500 мм вод. стовпа. У неконденсаційних котлів при вхідному динамічному тиску газу 50 мм водяного стовпа корисна вихідна потужність складає не менше 50% від номінальної потужності, а в діапазоні від 120 до 500 мм водяного стовпа більшість моделей мають незмінну 100% -у потужність. У конденсаційних котлів при вхідному динамічному тиску газу 50 мм водяного стовпа корисна вихідна потужність складає незмінну 100% -у потужність.

Чи допускається використання антифризів в настінних котлах?

Якщо в зимовий час є небезпека замерзання системи опалення (часті і тривалі перерви в подачі електроенергії або газопостачання), то для забезпечення надійної роботи котлів BAXI допускається застосування антифризів (незамерзаючих рідин) в системі опалення. При цьому, рішення про використання антифризів повинен приймати лише кваліфікований фахівець сервісної організації. Для забезпечення безпеки і екологічності рекомендується застосовувати антифризи на базі пропиленгликоля. При цьому необхідно суворо слідувати рекомендаціям виробника антифризу. Використання антифризів на основі етиленгліколю допустимо тільки в одноконтурних системах опалення. Рекомендована концентрація антифризу повинна відповідати температурі замерзання від -15 °С до -20 °С. При застосуванні антифризу в системі опалення повинні бути антикорозійні присадки в необхідній кількості.

Це лише деякі з необхідних умов при використанні антифризів. При цьому слід пам'ятати, що найкращим теплоносієм для систем опалення є вода.

Які переваги є при використанні котлів з бойлером в порівнянні з котлами з проточними теплообмінниками ГВП?

По-перше, завжди є запас гарячої води. Наприклад, при використанні бойлера ємністю 80 літрів навіть без роботи котла у Вас є в запасі приблизно 160 літрів готової для прийняття душу води (після змішування). Це дозволяє котлу забезпечити високу залпову витрату гарячої води і працювати на кілька точок споживання гарячої води.

По-друге, при встановленні котлів з бойлером Ви можете легко організувати контур рециркуляції. Це дозволить миттєво використовувати гарячу воду навіть у віддалених точках споживання гарячої води.

По-третє, котли з бойлером набагато повільніше реагують на утворення накипу, ніж котли з проточними теплообмінниками.

Компанія BAXI пропонує на українському ринку такі можливі варіанти настінних котлів з бойлером:

 • настінні котли з вбудованим 60 або 45-літровим бойлером серії NUVOLA
 • бойлери ємністю 80 і 120 літрів серії UB, які можна приєднати до будь-яких одноконтурних настінних котлів BAXI
 • настінні котли, виконані в єдиному корпусі з підлоговим бойлером COMBI 80

Чи можливо передати на відстань сигнал про заблокування?

В котлах серій Luna і Eco є можливість передати на відстань сигнал про заблокування (аксесуар замовляється окремо). Але при використанні будь-яких котлів можна встановити в найхолоднішій точці приміщення незалежний кімнатний термостат, встановлений на температуру спрацьовування 5 - 10°С. Сигнал від термостата буде служити сигналом про загальну несправності в системі опалення.

Що таке «електронний захист від утворення накипу» в котлах серії MAIN?

При роботі котла з бітермічним теплообмінником (серії MAIN) в режимі приготування гарячої води плата котла стежить за температурою в контурі ГВП і продовжує контролювати температуру води системи опалення в теплообміннику. При утворенні накипу погіршується теплопередача до води контуру гарячого водопостачання й починає перегріватися вода, яка знаходиться в теплообміннику контуру опалення. Кожне перевищення температури (> 95 °C) в контурі опалення знижує температуру води в контурі ГВП на 3 °C (температура контуру ГВП перестає знижуватися при 42 °C). Якщо температура води в контурі опалення двічі перевищить 95 °C, на панелі керування з'явиться відповідний код помилки, сигналізуючи про необхідність очищення теплообмінника.

Що таке запатентована BAXI система AFR для подачі повітря?

Запатентована система AFR цє дві півсфери, за допомогою яких можна точно встановити перетин для подачі повітря в котел при використанні роздільних труб для припливу повітря і відведення продуктів згоряння.

Які додаткові пристрої рекомендуються для надійної роботи настінного котла?

По-перше, для надійної роботи настійно рекомендується встановлювати фільтр на трубі повернення системи опалення і фільтр на вхідний трубі холодного водопостачання.

По-друге, при нестійкій напрузі в мережі настійно рекомендується встановлювати додатково стабілізатор напруги.

По-третє, якщо жорсткість води вище значення 20º F (де 1º F = 10 мг СаСО3 на 1 літр води), слід встановити пристрої для запобігання засміченню накипом теплообмінника ГВП (наприклад, магнітний або електромагнітний перетворювач, поліфосфатний дозатор).

Які вимоги до електропостачання обладнання «BAXI»?

Основними нормативними документами, що визначають вимоги до електропостачання обладнання BAXI в Україні, є ПУЕ «Правила улаштування електроустановок» та НПАОП 40.1-1.32 «Правила будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок» згідно яких:

 • синусоїдальна напруга електроприймачів повинна знаходитися в межах 230В +/- 10%;
 • частота напруги 50 +0,5/-1 Гц;
 • електропостачання електроприймачів повинно виконуватися від мережі з глухозаземленою нейтраллю з системою заземлення TN-S або TN-C-S. - вимога НПАОП 40.1-1.32, пункт 2.3.1;
 • підключення електроприймачів (у тому числі і котла) повинно бути трипровідним: L - фазний, N - нейтраль («нуль»), PE - захисний («земля») - вимога НПАОП 40.1-1.32, пункт 2.5.5.

Додаткові заходи щодо забезпечення безаварійної роботи обладнання BAXI, в частині що стосується електропостачання:

 • установка на ввідних металевих трубопроводах (газопостачання, водопостачання) ізолюючих з’єднань;
 • пристрій СЗП (системи зрівнювання потенціалів) - вимога ПУЕ, пункт 1.7.84;
 • установка ПЗІП (від перенапруг при ударах блискавок і перемикань потужних навантажень в мережі) і реле напруги - вимоги НПАОП 40.1-1.32, пункти 2.3.8 та 2.4.1;
 • при виході напруги живлення за межі функціонування котла додатково рекомендована установка різних стабілізаторів напруги. При цьому треба розуміти, що установка стабілізатора не замінює вимоги норм ПУЕ, НПАОП та інших обов’язкових заходів.
 • при тривалих перервах в енергопостачанні можливе застосування різних акумуляторних «джерел безперебійного живлення» (ДБЖ), моторних генераторів.

Неухильне дотримання ПУЕ, НПАОП та супутніх нормативів - запорука безаварійної та безперебійної роботи котлів BAXI.

Які вимоги до джерел безперебійного живлення (ДБЖ) та моторних генераторів при електропостачанні обладнання "BAXI"?

Джерела живлення (ДБЖ, моторні генератори) повинні відповідати таким вимогам:

 • P ≥ 300 Вт;
 • фіксований нуль;
 • форма кривої напруги - правильна синусоїда;
 • частота 50 Гц

Неухильне дотримання ПУЕ, НПАОП та супутніх нормативів - запорука безаварійної та безперебійної роботи котлів BAXI.

Які рекомендації при встановленні котлів «BAXI»?

(Складено з урахуванням помилок, які часто зустрічаються при установці і обслуговуванні котлів)

 1. При використанні котлів з відкритою камерою згоряння необхідно передбачити достатній приплив повітря в приміщення, де встановлений котел. Якщо важко забезпечити достатній приплив повітря, то рекомендується використовувати котли з закритою камерою згоряння і примусовою витяжкою.
 2. При нестійкій напрузі в мережі настійно рекомендується встановлювати додатково стабілізатор напруги. На жаль, ситуація з нестійкою напругою в мережі характерна для більшості регіонів України.
 3. Перед підключенням котла до системи опалення необхідно ретельно промити всі труби котла та системи опалення для видалення можливих сторонніх часток.
 4. Настійно рекомендується встановлювати фільтр на трубі повернення системи опалення та запірні крани на трубах подачі і повернення системи опалення.
 5. Для надійної роботи та зручності обслуговування настійно рекомендується встановлювати на вхідній трубі холодного водопостачання запірний кран з фільтром.
 6. Якщо жорсткість води вище значення 20 °F (де 1 °F = 10 мг СаСО3 на 1 літр води), слід встановити пристрої для запобігання засмічення накипом теплообмінника ГВП (наприклад, магнітний або електромагнітний перетворювач, поліфосфатний дозатор).
 7. Застосування антифризів в котлах BAXI не рекомендується.
 8. При використанні котла для опалення невеликої площі (менше 100 кв. м) настійно рекомендується використовувати разом з котлом кімнатний термостат (для зменшення кількості включень/виключень котла). Також рекомендується провести окрему настройку потужності контуру опалення.
 9. При спільній роботі декількох котлів на одну систему опалення зі змінною витратою води (кілька окремо регульованих зон опалення) рекомендується застосовувати гідравлічний роздільник («гідравлічну стрілку»).
 10. У районах з частими грозами настійно рекомендується встановлювати системи грозо- і блискавкозахисту.

Які переваги використання кількох котлів на одну систему опалення?

Все більш популярним рішенням серед монтажних і проектувальних організацій стає використання декількох котлів на одну систему опалення. Таке рішення виправдане при тепловому навантаженні, вже починаючи від 40 кВт. Це може бути, як велика опалювальна площа, так і наявність теплових навантажень у вигляді басейнів, гаражів, бань, теплиць і т. п. Використання декількох котлів на одну систему опалення має ряд переваг у порівнянні з одним котлом, що має таку ж сумарну потужність. Перерахуємо деякі з таких переваг.

По-перше, кілька невеликих котлів менших розмірів і меншої ваги набагато легше і дешевше доставити в котельну і встановити там замість одного великого і важкого котла. (Особливо актуальним стає даний момент при монтажі дахових або напівпідвальних котелень.)

По-друге, значно підвищується надійність системи. При вимушеній зупинці одного з котлів система продовжить роботу, забезпечуючи, принаймні, 50% потужності (при встановленні двох котлів).

По-третє, обслуговування полегшується завдяки меншому розміру кожного котла. Обслуговування кожного котла можна здійснювати без зупинки всієї системи.

По-четверте, збільшується загальний ресурс котлів. В осінньо-весняний час можна експлуатувати тільки частину котлів, вимкнувши частину котлів вручну або використовуючи каскадну автоматику.

По-п’яте, якщо в майбутньому буде необхідно замінити якусь деталь котла, то відомо, що деталі для котлів меншої потужності доступніші і дешевші за рахунок більшої серійності виробництва.

Мій котел BAXI раптом зламався. Що робити?

Перед викликом сервісної служби, ми б порадили перевірити:

 • наявність води, газу або електроживлення;
 • що мережеві запобіжники не вийшли з ладу;
 • коректність параметрів налаштувань.

При виклику сервісного обслуговування не забудьте вказати:

 • Ваші ім'я, прізвище та адресу, за необхідності номер телефону
 • Тип обладнання, що вийшло з ладу (загляньте в інструкцію при необхідності)
 • Характер проблеми і симптоми які при цьому спостерігалися
 • День, на який зручно викликати сервісного інженера.

Котел придбаний 10 місяців тому, тепер потрібно замінити запчастину. Котел на гарантії?

Так. Всі котли BAXI мають заводську гарантію 12 місяців. Будь ласка зверніться до сервісного центру BAXI за додатковою інформацією.

Примітка. Офіційні партнери BAXI в Україні можуть під свою відповідальність надавати більший гарантійний термін (до 5 років) з умовою ПЛАТНОГО щорічного технічного обслуговування.

Необхідна заміна запчастини в котлі, але я втратив гарантійну книжку і товарний чек. Що робити?

Термін гарантії рахується з дати введення котла в експлуатацію, але не більше 30 місяців з дня покупки. Дата введення в експлуатацію має бути засвідчена гарантійної книжкою, яка додається до котла, дата покупки засвідчується товарним чеком.

Якщо всі ці документи втрачено датою покупки вважатиметься дата виготовлення котла плюс 6 місяців. Дату виготовлення котла можна знайти на табличці приладу.

Загублена інструкція до котла. Як можна отримати ще одну копію?

Всі інструкції до котлів BAXI знаходяться на цьому сайті. Щоб знайти її натисніть тут.

Як видалити повітря з радіатору?

Якщо ви помітили, що радіатор нагрівається нерівномірно (верхня частина радіатора залишаеться холодною), чутно шум та булькотіння - це означає, що в радіаторі знаходиться повітря. Для ефективної роботи радіатора повітря повинно бути видалене.

Перш ніж почати, переконайтеся, що система опалення вимкнена. Під час проведення робіт необхідно, щоб радіатори були достатньо холодними.

Видаляти повітря з деяких сучасних радіаторів можна за допомогою викрутки.Однак для більшості типів радіаторів вам необхідно використовувати спеціальний ключ для радіатора.

 1. Встановіть ключ у кран для видалення повітря.
 2. Покладіть під кран тканину або ємність для збирання теплоносія.
 3. Відкрийте кран, повільно повернувши ключ проти годинникової стрілки.
 4. Якщо повітря почне виходити, ви почуєте шипіння.
 5. Як тільки повітря вийде, з крану почне витікати теплоносій.
 6. Швидко закрийте кран, повернувши ключ за годинниковою стрілкою.
 7. Перевірте тиск на манометрі котла. При необхідності виконайте підживлення системи опалення.

Чи можна одночасно використовувати ванну і душ?

Якщо у вас є накопичувальний бак для зберігання гарячої води (бойлер), ви зможете одночасно використовувати ванну та душ.

Якщо у вас встановлений двоконтурний котел, але не маєте бойлера гарячої води, і ви відкриваєте обидва крани, котел буде одночасно працювати на дві точки водорозбору. Це призведе до зменшення швидкості потоку на обох кранах.

Якщо ви регулярно потребуєте великої кількості гарячої води одночасно, то варто замислитися про систему опалення з котлом, таким як одноконтурна модель LUNA Dou-tec та накопичувальним баком, таким як UB або UBVT, щоб забезпечити достатню кількість гарячої води.

Спеціалісти монтажних організацій можуть оглянути ваш будинок та порадити найкращий котел відповідно до ваших потреб.

Що таке конденсаційний котел?

Різниця між старими неконденсаційними (традиційними) котлами та сучасними моделями конденсаційних котлів - це кількість корисної теплоти, яку вони виробляють з палива, що згоряє. Старі котли зазвичай мають пілотний пальник, який горить незалежно від того, працює котел чи ні. Неконденсаційний котел має ефективність приблизно 60 відсотків, тобто за кожну гривню витрачену за газ втрачається 40 копійок.

Конденсаційний котел набагато ефективніший. Він має значно більший теплообмінник, який витягує понад 90 відсотків тепла, від палива, що робить його набагато економічнішим для роботи. Він витягує тепло від димових газів, яке в іншому випадку, викидається в атмосферу, і віддає його в систему опалення. Водяна пара, що міститься в димових газах, може бути охолоджена до таких температур, що перетворюється на рідину (конденсується, від чого і назва). Конденсат відводиться у каналізаційну трубу. Конденсаційні котли не потребують пілотного пальника, тому вони працюють тільки тоді, котли існує потреба у теплі, використовуючи електронний розпал.

Чи у мене конденсаційний котел?

 • Перегляньте інструкцію до котла, там має бути вказано, що це конденсаційний котел.
 • Погляньте на димохід з зовнішньої сторони стіни. Якщо він виготовлений з пластику та з димоходу іде біла пара, коли котел працює, імовірно це конденсаційний котел. Неконденсаційні котли матимуть металевий димохід (оскільки температура димових газів вища) і димові гази, як правило, не будуть видимі, за винятком холодної погоди, оскільки вони набагато гарячіші ніж у конденсаційного котла.
 • Подивіться на патрубки, що виходять з низу котла. Якщо ви можете побачити пластикову трубку яка веде до каналізації, наприклад під раковину, тобто трубку зливання конденсату - у вас конденсаційний котел.

Якщо зазначені вище пропозиції не допомагають визначити тип котла, зв'яжіться з організацією, яка встановлювала котел, за назвою моделі вони зможуть вам допомогти.

Який клас ефективності конденсаційних котлів BAXI?

Як частина ініціативи Energy-related Products (ErP) - Енергоефективна Продукція - всі газові конденсаційні котли BAXI мають клас - А. Це означає, що працюють з ефективністю більше 90 відсотків. 

Чому я повинен розглянути можливість заміни мого котла? 

Більшість людей міняють котел тільки тоді, коли він виходить з ладу. Проте існує ще ряд причин модернізувати опалювальне обладнання - підвищення ефективності, покращення надійності та зміни у потребі в гарячій воді після розширення будинку. 

Ефективність - сучасні конденсаційні котли є високоефективними, і мають ефективність більше 90%. Старі неконденсаційні моделі значно менш ефективні. Сучасний конденсаційний котел може заощадити до 35% газу в рік, а також запобігти викиду в атмосферу 1500 кг СО2. 

Розмір - двоконтурні котли є найбільш популярними на ринку і не вимагають додаткових накопичувальних баків для гарячої води. Заміна старої системи на двоконтурний котел може заощадити досить велику площу на горищі дозволяючи власникам отримати цінний простір. 

Зміни у вашому домі - зміни вашого будинку, (наприклад, подовження) може означати що існуючий котел не підходить для додаткових вимог гарячого водопостачання та опалення. Аналогічно, якщо ви думаєте про встановлення підлогового опалення або сонячної системи, це може бути гарною нагодою подумати про оновлення котла. 

Запчастини до старих котлів не доступні - іноді підтримання та ремонт котла є менш економічно ефективним ніж заміна його на нову модель. Ми гарантуємо наявність запасних частин протягом десяти років після зняття котла виробництва (частіше довше), але іноді неможливо знайти запасну частину для старих котлів. 

Підвищення безпеки - іноді, коли технічний спеціаліст виконує щорічне технічне обслуговування, він може прийти до висновку, що даний котел більше не є безпечним. В цьому випадку вам необхідно замінити котел. 

Будь ласка пам'ятайте, що будь-які роботи на котлу повинен виконувати авторизований сервісний спеціаліст.