Розумне управління котлом

Обігрів внутрішніх приміщень найбільш ефективним способом повинно включати в себе не тільки заміну старіючого котла. Джон Філліпс (Jon Phillips), керівник управління виробництвом на BAXI, пояснює, як додаткові пристрої, такі як елементи управління, рекуператори і правильне технічне обслуговування системи – все це відіграє певну роль в ефективності обігріву приміщень, і завжди повинно бути рекомендовано монтажниками.

Новий високоефективний конденсаційний котел може знизити рахунки на споживання енергії в домашньому господарстві, приблизно до £ 300 в рік, згідно досліджень Energy Saving Trust (EST). Проте, підвищення ефективності котла це тільки частина всієї картини - також рекомендується встановлення нових елементів управління, хімічної очистки води та рекуперації димових газів або забезпечення покращеної теплоізоляції приміщення.

Коли встановлюється новий котел, це ідеальна можливість встановити і нові елементи управління, або модернізувати існуючі. Було підраховано, що встановлення стандартних елементи управління може зменшити споживання енергії, яка використовується для опалення та гарячої води на 30 відсотків, і якщо забезпечити всі будинки кімнатними термостатами з таймером і термостатичними клапанами на радіаторах, то це дозволить скоротити викиди CO2 в Великобританії на 4.3 Mт / рік до 2020 року.

Крім того, EST каже, що установка і правильне використання кімнатного термостата і термостатичних клапанів в типовому трикімнатному двоквартирному будинку, який обігрівається газом може призвести до середньої економії в розмірі £ 80 - £ 165 в рік.

Проте, не дивлячись на ці переваги, системи управління не завжди застосовуються. У той час як у понад 95 відсотків британських будинків встановлений котел, з них близько 800 тисяч не мають ніяких систем управління взагалі, у майже восьми мільйонів не має кімнатного термостату і більше 70 відсотків не мають мінімального рівню контролю, який рекомендований в 2010 році будівельними нормами і правилами. Тому дуже важливо, щоб теплотехніки не упустити цінні можливості для модернізації існуючих засобів управління опаленням або встановлення нових.

З великою кількістю систем управління які є на ринку, є можливість отримати для кожного необхідні йому властивості. Останнім часом спостерігається зростаючий попит на багатофункціональні, інтелектуальні технології управління – які пропонують найбільший потенціал для зменшення витрат на опалення.

BAXI пропонує широкий вибір засобів управління, а також практичні навчання, які є частиною наших одноденних курсів по системам опалення, доступних по всій країні.

Хімводоочищення це інше рішення, яке може допомогти підвищити ефективність роботи системи опалення. Процес включає хімічну очистку і промивку системи, а також додавання інгібіторів і механічну очистку (фільтрування). Вода в системі повинна бути чистою і хімічно обробленою для максимальної реалізації економії енергії - навіть на новій системі з новими трубопроводами.

У будь-якій системі опалення, електролітична корозія відбувається в результаті контакту води з різними металами, наявними в системах центрального опалення, які потім формують магнетит і шлам. Якщо системи заблоковані мулом і сміттям, то це означає, що котлу доведеться працювати важче і довше, оскільки циркулююча вода не в змозі ефективно передавати тепло.

Шляхом очищення і захисту раніше забруднених систем користувачі можуть досягати 15 відсотків економії газу кожен раз, коли приміщення нагрівається. Засоби для обробки води також захищають сам котел, і потенційно зберігають гарантію; всі основні виробники котлів включають конкретні умови в межах своїх гарантій по чистоті системи.

З метою подальшого підвищення ефективності, варто рекомендувати такі інновації, як рекуперація тепла димових газів. Це значно скорочує споживання енергії і споживання води. Встановлені між котлом і димарем, установки рекуперації тепла димових газів повертають приховане тепло від димових газів, яке зазвичай викидають в атмосферу. Це тепло переробляється і використовується для попереднього підігріву води, що надходить в котел з мережі постачання холодної води, а це знижує витрати енергії.

Але перш ніж розглядати нову опалювальну систему, інженери повинні перевірити, що будинок добре теплоізольований, щоб зменшити втрати тепла і споживання енергії. За даними EST, в неізольованих будинках чверть тепла втрачається через дах. Крім того, накопичувальні баки ГВП і трубопроводи також повинні бути надійно ізольовані.

Також необхідно перевірити, що всі існуючі радіатори мають правильний розмір для приміщень, які вони нагрівають, і що вони працюють добре. Будь який існуючий трубопровід повинен бути також перевірений, і модернізований у разі необхідності.

У той час як новий високоефективний котел є відмінним способом максимально використовувати систему опалення, додаткові засоби контролю, очищення води та рекуператори тепла димових газів дозволяють досягти оптимальної економії енергії.

Статті