Найбільш розповсюджені помилки при установці котлів

Електропостачання котла

На жаль, для більшості регіонів України характерна ситуація з нестійкою напругою в мережі. У такій ситуації настійно рекомендується встановлювати додатково стабілізатор напруги. Однак стабілізатор не є вирішенням всіх проблем, так як час його реакції вимірюється в мілісекундах. Також необхідно передбачати встановлення УЗІП - пристроїв захисту від імпульсних перенапруг.

У літній час різко зростає кількість виходів з ладу електронних блоків котельні автоматики. Починаються грози з блискавками, в селищах починається інтенсивне будівництво з підключенням потужного будівельного, зварювального устаткування. Все це породжує в мережі потужні імпульси, з якими стабілізатори впоратися вже не можуть.

Необхідно також передбачати відділення всіх металевих трубопроводів, які входять у будинок, ізолюючими сполуками (діелектричними вставками), тому що найчастіше потенціал потрапляє на корпус котла через газову трубу. Правильне заземлення котла взагалі окрема історія: мало хто пам'ятає, що згідно ПУЕ «Правила улаштування електроустановок. Видання 7 »потенціал між нейтральним і заземлювальним провідником не повинен перевищувати 0,5 В. Постійний потенціал на клемної колодці заземлення котла призводить до втрати струму іонізації, збоїв електронної плати та іншим проблемам. Тому на проблемних об'єктах рекомендується встановлювати трансформатор з гальванічною розв'язкою, який відразу вирішує проблеми з неякісним заземленням.

 

Бруд в системі опалення чи водопостачання

Перед підключенням котла до системи опалення необхідно ретельно промити всі труби котла та системи опалення для видалення можливих сторонніх часток. Це важливо не тільки в старих системах, які вже попрацювали кілька років, але і при монтажі абсолютно нової системи. Справа в тому, що нові опалювальні прилади та труби містять в собі технологічні залишки виробничого процесу. Після монтажу труб, радіаторів та інших елементів системи кількість таких залишків може тільки збільшитися. Саме тому рекомендується промивати всю систему після закінчення монтажних робіт, а також встановлювати фільтр на трубі повернення системи опалення та запірні крани на трубах подачі і повернення системи опалення.

 

Неправильна експлуатація опалювальних антифризів

Компанія BAXI дозволяє використання антифризів із збереженням фірмової гарантії на свої підлогові і настінні моделі котлів. Виняток становлять тільки настінні котли з бітермічним теплообмінником серії MAIN і конденсаційні котли. Єдине, що викликає побоювання - це численні помилки при проектуванні, монтажі та експлуатації систем теплопостачання на низькозамерзаючих теплоносіях. Більшість звичайних антифризів містять у своєму складі нітрити, аміни, фосфатні та силікатні сполуки, що утворюють шкідливі для людини випаровування. Крім того, вони не мають у своєму складі присадок, необхідних для експлуатації в системах опалення, і можуть погано впливати на метали і гумові ущільнювачі. Такі антифризи мають обмежений ресурс експлуатації (2 - 3 роки). Крім того, вони не розраховані на розбавлення взагалі, тим більше водопровідною водою. Тому в системах опалення дозволено використовувати тільки спеціально розроблений антифриз. Необхідно пам'ятати, що використання високої концентрації антифризу може привести до перегрівів теплообмінника котла через недостатній теплоз’єм. При тривалому перегріві починається термічне розкладання присадок і самого гліколю. Теплоносій стає темно - коричневого кольору і утворюється осад. Мідний теплообмінник настінного котла починає шуміти і вібрувати від локальних закипань теплоносія. Найгірше, що всередині теплообмінника утворюється нагар темного кольору, який стає причиною ще більшого перегріву. Як результат потрібна заміна теплообмінника.

Антифриз краще розбавляти дистильованою водою, в якій відсутні солі кальцію і магнію. Можна також розбавляти водопровідною водою, але з жорсткістю до 5 мг-екв / л, так як при розведенні антифризу більш жорсткою водою може випасти осад. Буває так, що розбавляють водою зі свердловини. Якщо не передбачена система пом'якшення, вода зі свердловини може мати жорсткість 20 мг-екв / л. Якщо визначити жорсткість складно, рекомендується заздалегідь змішати антифриз з водою в потрібній пропорції в прозорій ємкості і переконатися у відсутності осаду.

Ще часто зустрічається помилка - це змішування різних антифризів без попередньої перевірки на сумісність. У разі, якщо хімічні основи пакетів присадок антифризу різні, це може призвести до часткового їх руйнування і, як наслідок, до зниження антикорозійних властивостей і випадання важкорозчинних опадів. Якщо Ви не знаєте, який антифриз був залитий, необхідно його повністю злити і залити новий. Важливо чітко розуміти, що фізико - хімічні властивості антифризів відрізняються від властивостей води. Теплоємність антифризу приблизно на 15-20% нижче, ніж у води, він гірше накопичує і віддає тепло, тому радіатори системи опалення слід вибирати більш потужні, ніж при використанні води. Краще всього вибрати радіатор з тепловіддачею на 20% більше. Також, як і з радіаторами, знімання тепла падає на теплообміннику котла, тому необхідно встановити більш потужний циркуляційний насос, ніж при роботі на воді. Навіть у випадку розумного змісту гліколю в розчині, розрахованого на - 20 °С або - 25 °С, треба вибирати насос по витраті на 10% більше, а по напору - на 60%. Якщо антифриз використовується з настінним котлом, в якому насос вже встановлений всередині, необхідно зробити все, щоб поліпшити циркуляцію через теплообмінник котла, а саме: збільшити діаметр всіх труб в системі опалення і підібрати радіатори з меншим опором. Якщо котел вже встановлений і немає можливості щось міняти в системі опалення, то можна понизити потужність котла при роботі на контур опалення на 20% - така функція є в усіх котлах BAXI. Також можна встановити більш потужний насос замість штатного. Для настінних котлів BAXI такі насоси пропонуються як додаткові опції. При виборі розширювального бака слід врахувати, що коефіцієнт об'ємного розширення у антифризу на 15-20% більше, ніж у води. Таким чином, обсяг розширювального бака повинен становити близько 15% від обсягу системи опалення. Антифриз більш текуча рідина, ніж вода, звідси підвищені вимоги до рознімним з'єднанням системи опалення. Тому необхідно ретельніше здійснювати збірку всіх стикувальних вузлів і обов'язково проводити попереднє опресовування системи.

 

Вибір потужності котла в залежності від опалювальної площі і навантаження на контур ГВП

Щоб правильно підібрати настінний котел, необхідно з'ясувати необхідну потужність і тип системи приготування гарячої побутової води.

У більшості випадків при опаленні будинків або квартир площею до 200 м2 використовується настінний котел з проточним теплообмінником ГВС. Тоді підбір максимальної потужності здійснюється за потребами гарячого водопостачання, а не опалення. Саме тому потужність настінного котла з проточним теплообмінником зазвичай починається від 24 кВт і не перевищує 31 кВт. При цьому потужність котла при роботі на систему опалювання не буде надмірною. Настінний котел 24 кВт має автоматичну модуляцію полум’я до 9 кВт, а при потребах системи опалення менше 9 кВт котел продовжує працювати в режимі включено - вимкнено. Якщо ж потреба в гарячій воді серйозна (більше однієї ванни), або площа опалювальних приміщень більше 250 м2, то краще почати з потужності по опаленню. Для цього спочатку потрібно розрахувати тепловтрати приміщення. Для цього можна скористатися методикою розрахунку за укрупненими показниками, коли береться 1 кВт на 10 м2 опалювальної площі з урахуванням стандартних стель до 3 метрів. Однак, такий розрахунок опалювального обладнання буде зразковим. Буває, що котел підбирають «впритул»: на 300 м2 беруть 24 кВт, а потім температура в приміщенні не піднімається вище 18 °С - котел працює на граничному режимі. Якщо ж будинок дуже добре утеплений, тоді потужність котла буде надлишковою. Більш правильний підхід - зробити повний теплотехнічний розрахунок всіх огороджувальних конструкцій, стін, вікон, стель, підвальних перекриттів. Що стосується потреби у великій кількості гарячої води - то для цих потреб однозначно потрібен котел з бойлером.

 

Димар для котлів з відкритою камерою згоряння

Головна вимога, якій повинен відповідати димар для котлів з відкритою камерою згоряння - це створювати розрядження на виході з котла не менше 3-5 Па. Для цього димохід повинен мати діаметр не менш вихідного діаметра з котла. Дуже важливо передбачати прямий вертикальний ділянку на виході з котла довжиною 0,5 метрів або більше двох діаметрів самого димоходу. Для створення самотяга в димоході його ефективна висота від топки до гирла димаря на даху повинна становити від 4 до 5 метрів. Ні за яких умов гирло димоходу не повинно виявлятися в зоні вітрового підпору, тобто воно має бути вище коника двосхилого даху на 0,5 метра або плоского даху на 1 м. З'єднувальна горизонтальна ділянка димоходу не повинна перевищувати 3 метрів і мати більш 3 поворотів під 90°. Також необхідно передбачати ухил 1 см на кожен 1 метр убік вертикального стовбура димаря.

Бувають ситуації, коли приватний житловий будинок стоїть досить близько до висотного багатоквартирного будинку. У таких ситуаціях треба бути готовим до того, що класичний димар працювати не буде. Використання котла із закритою камерою згоряння зазвичай вирішує цю проблему.

 

Недостатня кількість повітря для горіння

При використанні котлів з відкритою камерою згоряння необхідно передбачити достатній приплив повітря в приміщення, де встановлений котел. В іншому випадку котел може запускатися з хлопком або взагалі блокуватися з - за поганої тяги в димоході. Для горіння необхідно передбачити подачу повітря з вулиці або із суміжних приміщень. Повітряні грати повинні бути розташовані на одному рівні з пальником котла і розраховані на потрібний обсяг повітря, що подається. Якщо важко забезпечити достатній приплив повітря, то рекомендується використовувати котли з закритою камерою згоряння і примусовою витяжкою.

Статті