Котельні на конденсаційних котлах

З кожним роком на українському ринку опалювального обладнання конденсаційні котли займають все більш впевнені позиції. Даний вид котельного обладнання має багато переваг, характеризується високим коефіцієнтом корисної дії і низьким рівнем викидів шкідливих речовин. Особливо цікавими для професіоналів в галузі теплопостачання є котли настінні й підлогові потужністю від 45 кВт і вище. У котельнях такої потужності економічність конденсаційних котлів набуває нового значення, так як тарифи на газ вже не такі як для побутових споживачів.

Компанія BAXI пропонує найширший асортимент настінних конденсаційних котлів і підлогових конденсаційних котлів, а також повний перелік аксесуарів для створення каскадних котельних на їх основі . В даний час у ряді областей України вже змонтовані і працюють котельні на конденсаційних котлах потужністю до 750 кВт. Реалізація таких об'єктів виконана у вигляді вбудованих, дахових або прибудованих котельних. Крім високої економічності такі котельні на конденсаційних котлах володіють і іншими перевагами.

Основні переваги котельних на конденсаційних котлах:

  • малі габарити котельних і невелика вага обладнання;
  • економія газу до 35% за сезон за рахунок високої ефективності і глибокої модуляції;
  • можливість каскадної установки (до 16 котлів);
  • низький рівень шуму і знижена вібрація (у порівнянні з традиційними котлами);
  • економія на димоході (можливість викиду димових газів через стіну, значно менший діаметр);
  • низькі викиди NOX та CO2 (в 5 - 7 разів нижче, ніж у традиційних котлів).

Розглянемо трохи докладніше, що дають нам перераховані переваги конденсаційних котлів.

Малі габарити котельних і невелика вага обладнання.

Переваги конденсаційних котлів по даному пункту очевидні - потрібно менше місця для установки котла або групи котлів, знижуються витрати на транспортування, монтаж і будівельну частину облаштування котельні. Приміром, настінний конденсаційний котел LUNA Duo-tec MP 1.110 з максимальною потужністю 110 кВт важить 93 кг і має розміри 952х600х584 мм, що в 4 рази легше, ніж аналогічний підлоговий газовий котел з чавунним теплообмінником і в 1,5-2 рази компактніше.

Економія газу до 35% за сезон за рахунок високої ефективності і глибокої модуляції.

Ці два пункти краще розглядати в комплексі, так як обидва дуже сильно впливають на економію газу конденсаційним котлом. Існує міф, що конденсаційні котли дійсно ефективні при опаленні теплими підлогами, в іншому випадку їх ефективність не набагато більше традиційного котла. На щастя, це не так, у конденсаційного котла в конструкції передбачений пальник з модуляцією з повним попереднім змішуванням повітря і газу. Такий пальник дозволяє досягати досить глибокої модуляції потужності (до 10...15% від номіналу) не тільки зменшуючи кількість газу, але і повітря. Причому, надлишок повітря значно нижча, ніж у традиційних котлах (<1.3), що сприяє конденсації. До того ж в нашому кліматі вельми довгі так звані перехідні періоди опалення (весна-осінь), коли середньодобові температури на вулиці не нижче 0 °С. Таким чином, конденсація в такому котлі йде навіть при роботі зі стандартною радіаторних системою опалення. Причому, в режимі знижених навантажень ККД конденсаційного котла може досягати максимальних значень, на відміну від атмосферних газових котлів, ККД яких тільки падає в такому режимі через високий надлишку повітря.

Ефективність котла в залежності від навантаження.

Можливість каскадної установки

Для зручності установки в каскаді для конденсаційних котлів пропонується спеціальні аксесуари, які перетворюють окремо встановлені котли в єдину систему. Переваги каскадної системи з конденсаційними котлами - легкість монтажу, особливо якщо додатково замовити гідравлічні й димохідні аксесуари для каскаду котлів, і дуже компактні розміри котельні, особливо з настінними моделями LUNA Dou-tec MP. Варто відзначити модуляцію потужності такої котельні, до прикладу, котельня потужністю 600 кВт може розвантажуватися до 11 кВт, що дає в перехідний період (восени і навесні) недосяжну для традиційних котлів економію.

Низький рівень шуму і знижена вібрація

Дана перевага очевидно при порівнянні з традиційними дуттьовими котлами і особливо важливо при влаштуванні дахових котельних.

Встановлюючи конденсаційні котли немає необхідності робити віброізолюючі платформи для котлів і замислюватися про звукоізоляції приміщень під котельні.

Економія на димоході

Завдяки тому, що вентилятор конденсаційних котлів BAXI розвиває досить високий тиск, діаметр єдиного димоходу при каскадної установці в 1,5-2 рази менше, ніж при установці традиційних котлів. Враховуючи, вартість двостінних утеплених димоходів з нержавіючої сталі, економія виходить суттєва. Ще більша економія виходить при виведенні димових газів безпосередньо через стіну за допомогою коаксіальної труби або роздільних труб.

Низькі викиди NOX та CO2

Незважаючи на те, що поки в Україні не діють такі ж суворі норми як в Європі, тим не менш, іноді з'являється необхідність в екологічному обладнанні. Найчастіше це відбувається при встановленні котлів в заповідних і курортних зонах. Конденсаційні котли BAXI за своїми характеристиками перевершують найжорсткіші вимоги, пропоновані сертифікаційними органами до опалювального обладнання. Викиди NOX та CO2 в 5-7 разів нижче, ніж у традиційних котлів. 

Конденсаційні котли від BAXI

Компанія BAXI своїм модельним рядом конденсаційних котлів орієнтується на потреби покупців, які все більшою мірою проявляють інтерес до високоекономічним, комфортним і екологічним котлам.

Об'єднавши багаторічний досвід та найсучасніші технології, компанія BAXI розробила серію конденсаційних котлів LUNA Duo-tec і NUVOLA Duo-tec - ідеальне рішення для опалення і забезпечення гарячою водою квартири або приватного будинку. Моделі LUNA Duo-tec більше підходять для квартир та невеликих будинків, якщо ж необхідно багато гарячої води, то ідеальним рішенням буде котел серії NUVOLA Duo-tec. Завдяки 45-ти літровому бойлеру з нержавіючої сталі котли даної серії забезпечують 500 літрів гарячої води протягом перших 30 хв (при Δt = 30 °C).

Вже багато років попитом користується серія настінних конденсаційних котлів DUO-TEC Compact. У цих котлах втілено принцип передових технологій за доступними цінами. Це поєднання інноваційних розробок і простоти у використанні і обслуговуванні. Як і більшість конденсаційних котлів котли DUO-TEC Compact мають ККД близько 108% і забезпечують енергозбереження до 35% в порівнянні з традиційними котлами. До переліку безсумнівних переваг котлів DUO-TEC Compact також слід віднести безшумність роботи завдяки кожуху камери згоряння, виконаного із спеціального композитного матеріалу, а також повної звукоізоляції корпусу. Котли DUO-TEC Compact також обладнані вбудованою погодозалежною автоматикою і електронною системою самодіагностики, яка дозволяє автоматично визначати можливі збої у режимі роботи системи опалення.

Сьогодні компанія BAXI пропонує велику кількість моделей для колективних систем опалення. Серія настінних конденсаційнийх котлів LUNA Duo-tec MP починається від потужності 45 кВт і закінчується на потужності 110 кВт. Безперечними перевагами настінних конденсаційних котлів BAXI є їх висока продуктивність, екологічність, мала вага і легкість установки. Широкий спектр сумісних аксесуарів, пропонованих компанією BAXI, дозволяє об'єднати в каскад до 16 котлів, організувати додаткові змішувальні контури, управління високотемпературними контурами, управління системою нагріву ГВП за допомогою сонячних панелей і організувати зональне опалення. У кожній опалювальної зоні під контролем датчика кімнатної температури буде підтримуватися свій мікроклімат, відмінний від інших зон. Котли LUNA Duo-tec MP оснащені системою подачі газу прямо в вентилятор, це дозволяє їм забезпечувати 100% потужність при вхідному тиску газу 5 мбар.

Якщо потрібна ще більша потужність, тоді краще вибрати підлоговий конденсаційний котел. Серія POWER HT випускається потужністю від 45 до 650 кВт. POWER HT це високотехнологічні підлогові котли, що поєднують в собі передові технології, високу продуктивність і компактні розміри. До недавнього часу котли POWER HT мали потужність до 150 кВт і були оснащені теплообмінниками з нержавіючої сталі. Нещодавно були представлені котли POWER HT та POWER HT-A потужністю до 650 кВт. Ці моделі є продовженням передової гами підлогових конденсаційних котлів і виробляються в Німеччині. Котли ідеально підходять для теплопостачання великих приміщень від багатоповерхових будинків до торгових або офісних комплексів. Висока ефективність поряд з надійністю алюмінієвого теплообмінника дозволяє забезпечити економічну і довговічну роботу котла. Всі котли серії POWER HT також оснащені системою подачі газу в вентилятор і працюють без втрати потужності при низькому тиску газу (до 5 мбар). 

 

Статті